Potlač

Ako špecialisti na potlač reklamných predmetov ponúkame široký výber rôznych potlačových technológií, ktorými dokážeme ozdobiť textil, drobné reklamné predmety, kalendáre, diáre, kožené výrobky, keramiku, golfové vybavenie a mnoho ďalších predmetov. Vybrané predmety môžu byť potlačené zakaždým iným menom v rámci jedného druhu tovaru.

HYDROGLAZÚRA

PLOŠNÁ A ROTAČNÁ SIEŤOTLAČ

 hydroglazura

Technológia Hydroglazura spočíva v zafarbení vonkajšieho povrchu bieleho porcelánového hrnčeka organickou farbou. Výhodou tejto technológie je možnosť výberu akéhokoľvek odtieňa farby podľa vzorkovníka PANTONE. Nástrek farby je možný v lesklom i matnom prevedení. Po vypálení v peci možno hrnček ďalej dekorovať logom, prípadne iným zvoleným motívom pomocou technológie výpal alebo pieskovanie.

sitotisk

Sieťotlač je technológia vhodná pre potlač plochých i valcových predmetov rôznych rozmerov. Sieťotlačou je motív tlačený priamo na potlačovaný predmet. Technológia sa využíva najmä pre potlač textilu, dáždnikov, papiera, plastových predmetov, kovov alebo skla. Sieťotlač dokáže tlačiť viacfarebne ako vektorovú grafiku s presnosťou farieb štandardu Pantone, tak plnofarebne rozkladom farieb systémom CMYK.

TRANSFER

VÝPAL NA SKLO A KERAMIKU

transfer

U tejto technológie je motív vytlačený sieťotlačou na prenosový papier a následne sa motív prenesie pomocou špeciálneho transferového listu na predmet. Technológia je vhodná pre textilný tovar zložitejších tvarov a viacfarebných motívov.

 vypal

Výpal je jednou z časovo najnáročnejších technológiou, ktorá je vhodná pre potlač skla, keramiky a porcelánu s použitím špeciálnych farieb zapekaných vo výpalových peciach. Technológiu je možné využiť ako na vektorovú grafiku, tak i plnofarebné zložité motívy tlačené systémom CMYK. Tento potlač je vysoko odolný voči mechanickému namáhaniu a umývanie v umývačkách.

DIGITÁLNA UV TLAČ

DIGITÁLNA TLAČ 360°

 digi uv

Jedná sa o digitálnu technológiu potlače, kedy sa tlačí priamo ako na ploché a hladké reklamné predmety bez výstupkov, tak aj na valcové predmety typu fľaše, termosky, termohrnčeky. Digitálna UV potlač pracuje s vysokým rozlíšením, preto tlačí ako fotografie, tak aj vektorovú grafiku. Táto technológia je ideálna pre potlač viacfarebných motívov, kedy je účtovaná iba jedna technická príprava.

 digi uv 360

Detailná potlač v digitálnom rozlíšení s kvalitnou bielou farbou a možnosťou použiť transparentný lak. S týmito vlastnosťami stroj dokáže tlačiť na veľkú škálu valcových aj kónických predmetov, ako sú termosky a športové fľaše. Technológia je predovšetkým vhodná pre tlač plnofarebných motívov. Tlačou transparentného laku je možné dosiahnuť veľmi efektných výsledkov.

3D ETIKETY

GRAVÍROVANIE LASEROM

  3d etikety

3D etikety vznikajú potlačou vinylových samolepiek na digitálnej tlačiarni, ktoré sa plotrom orežú na požadovaný tvar. Potom sa na samolepku nanesie číra živica, ktorá sa rozleje po celej ploche povrchu samolepky a tým získava 3D priestorový efekt. V dôsledku toho je povrch veľmi efektný a odolný voči oteru a UV žiareniu.

 laser

Vďaka laserovému lúču s vysokou presnosťou je možné potlačiť predmety i malými motívy. Technológia je určená pre predmety z kovu, dreva i plastu. Zafarbenie loga je závislé na farebnosti podkladového materiálu. Najčastejšie sa gravírovanie používa pre kovové perá, zapaľovače alebo otvaráky.

SUBLIMAČNÁ TLAČ

VÝŠIVKA

  sublimace

Vektorová grafika či plnofarebný motív ako je fotka, je sublimačným atramentom digitálne vytlačený vo vysokom rozlíšení na špeciálny papier. Ten je následne pomocou teploty a tlaku prenesený na potlačovaný predmet. Sublimačná tlač sa vyznačuje vysokou brilanciou, stabilitou farieb a je veľmi výhodný pre náročnejšiu plnofarebnú grafiku. Vďaka digitálnej tlači sa účtuje zákazníkom iba jedna príprava výroby.

vysivka

Touto technológiou je možné vyšívať aj viacfarebné motívy takmer na akýkoľvek textilný výrobok od uterákov, tašiek, čiapok až po tričká, ktorý je možné upnúť do vyšívacieho stroja. Pred samotným vyšívaním je potrebné vytvoriť vyšívací program pre daný motív. Tento program sa po zaplatení stáva majetkom klienta a môže byť opakovane použitý.

RAZBA

SAMOLEPKY

  razba

Logo sa razí špeciálne vyrobenou mosadznou raznicou za pomoci teploty a tlaku. Vzniká reliéf loga, kedy logo cítite hmatom. Najčastejšie sa razba používa na diáre, zápisníky, kožené peňaženky a pásky. Raznica sa po zakúpení stáva majetkom klienta a je možné ju opakovane používať.

 samolepka

Grafika je vytištěna digitálně ve vysokém rozlišení na bílé vinylové samolepky. Po natištění se samolepky přesným ořezem vytvarují dle požadavků. Samolepky se převážně využívají pro značení reklamních předmětů, kde není technicky možné použít jinou technologii potisku.

DIGITÁLNA TLAČ A LAMINÁCIA

TAMPÓNOVÁ TLAČ

  digi tisk

Technológia určená pre digitálnu tlač papierových komplimentek, informačných kartičiek a ďalších tlačovín s možnosťou povrchovej úpravy lamináciou. Jedná sa o technológiu, vďaka ktorej môžete označiť svojím logom alebo iným oznámením aj tovar nemôže potlačiť inou metódou. Komplimentky sú vhodné k darčekovému balenie alebo luxusným značkovým predmetom.

  digi tisk

Jedná sa o najvyužívanejšiu metódu potlače drobných predmetov. Tampónová tlač sa využíva pre potlač plastov, kovov, dreva, keramiky ale i papiera. Technológia poskytuje vysokú presnosť farieb Pantone a rozlíšenie tlače. Výhodou je možnosť potlače rozmerovo menších predmetov atypických tvarov.

PIESKOVANIE

  piskovani

Pieskovanie je technológia, ktorá umožňuje plastické vyznačenie loga na predmet. Princípom technológie je fúkanie piesku cez špeciálnu šablónu. Hĺbka reliéfu je závislá na dĺžke pôsobenia prúdiaceho jemného piesku na dané miesto.

Poradíme vám s výberom potlače

Každý rok spracujeme obrovské množstvo zákaziek. Technológ musí vždy posúdiť, aká technológia by bola pre potlač vybraného predmetu vhodná aj aké farby použiť. Potlač je tak pomerne náročná disciplína, ktorý vyžaduje znalosť materiálu, zloženie farieb i technických postupov a veľa skúseností. Ak si neviete rady s tým, akú metódu vybrať, opýtajte sa našich odborníkov. Tí dobre poznajú všetky výhody aj nevýhody jednotlivých potlačových technológií.

Dalšie informácie o potlači

Cenník potlačových technológií

Informácie o podkladoch k potlači tovaru